Тест готовності до школи Дніпро

Підходячи до чергового вікового етапу своєї дитини, всі батьки замислюються над дуже важливим питанням: «Чи готова наша дитина йти до школи?». Адже починається новий етап у його житті: дуже зворушливий, хвилюючий, цікавий, часом складний, але дуже важливий для його подальшого розвитку та адаптації у суспільстві.
Давайте розберемося, що таке «готовність до школи» і які існують критерії оцінки (тест готовності до школи).

Багато батьків здогадуються, що готовність має на увазі не лише вміння читати та рахувати. Говорячи про види готовності до школи, можна виділити такі:

  • соціальна готовність,
  • психологічна готовність,
  • інтелектуальна готовність,
  • фізична готовність.

1. Соціальна, чи особистісна, готовність до навчання у школі

Соціальна готовність має на увазі потребу у спілкуванні з однолітками та вміння підпорядковувати свою поведінку законам дитячих груп, здатність приймати роль учня, вміння слухати та виконувати інструкції вчителя. Це означає, що дитина повинна бути готова до нових форм спілкування, нового ставлення до навколишнього світу і самого себе. Тому дуже важливо, щоб на момент вступу до школи у дитини сформувалися якості, завдяки яким вона могла б ефективно спілкуватися з іншими учасниками навчального процесу (однокласниками та вчителями).
У ширшому розумінні соціальна зрілість – це здатність дитини виконувати соціальну роль школяра.

Тест готовності до школи Дніпро

2. Психологічна готовність до навчання у школі

Тут слід наголосити на важливості двох компонентів: мотивації дитини до навчання та її емоційно-вольової зрілості. До шкільного навчання вважаються готовими ті діти, яких школа приваблює не зовнішніми атрибутами (красивим портфелем, новими фломастерами, олівцями, зошитами), а можливістю отримувати нові знання (чому навчиться, що пізнає).
Тобто мотиваційна готовність – це бажання дитини прийняти нову для неї соціальну роль. Для цього важливо, щоб школа подобалася своєю головною метою – навчанням. Емоційно-вольова готовність до школи включає в себе вміння дитини ставити собі мету, планувати свої дії, оцінювати свої результати, адекватно реагувати на зауваження.

3. Інтелектуальна готовність до школи

Даний вид готовності до школи полягає в наявності знань про навколишній світ, у знанні основ математики, розумінні причинно-наслідкових зв’язків, з яких дитина може вивести найпростіші закономірності. У майбутнього першокласника має бути розвинене бажання дізнаватися про нове, а також вже має бути сформована здатність до образних уявлень, достатній рівень пам’яті, розвинутої мови, мислення та уяви.
Це здатність дитини бути уважною, з першої секунди включатись у робочий процес. Дуже важливо, щоб дитина вміла утримувати в голові поставлене вчителем завдання, вміти аналізувати і відповідати, і до того ж вміти самого себе перевірити.
Готовність до школи передбачає певний рівень розумового розвитку. Значно істотніші не самі знання, а як діти вміють ними користуватися, застосовувати їх у вирішенні тих чи інших завдань. Важливо, щоб дитина не механічно запам’ятовувала будь-який матеріал, а осмислювала і розуміла його.

Тест готовності до школи

4. Фізична готовність до школи

Цей аспект означає, що дитина повинна бути готова до навчання в школі фізично.
Найважче навантаження у школі – це потреба сидіти 45 хвилин уроку. Це вимагає значних зусиль та напруження всього організму. Тому насамперед треба подбати про фізичне здоров’я майбутнього школяра.
Фізіологічна готовність також має на увазі розвиток дрібної моторики, координації руху:

  • дитина знає, в якій руці і як треба тримати ручку, впевнено володіє ножицями, олівцем.
  • вміє орієнтуватися в просторі: вище-нижче, більше-менше, вперед-назад, ліворуч-праворуч.
  • координація в системі очей-рука: дитина може правильно перенести в зошит найпростіший графічний образ-візерунок, який візуально сприймається на відстані.

Проведення тесту готовності до школи

Дорогі батьки майбутніх першокласників! Якщо у вас виникають сумніви щодо готовності вашої дитини до школи. Якщо ви бажаєте додатково підкріпити своє рішення думкою дитячого психолога – центр Галини Павленко з радістю надасть вам підтримку у цьому питанні. Запишіться на тест готовності до школи прямо зараз!