Групова терапія

Практичний курс
«Мистецтво відносин»

Корисний людям, які знаходяться у відносинах та особливо для тих, хто поки самотній.

Інформаційно-практичний формат курсу дозволить покращити якість ваших стосунків один з одним та вийти на новий рівень. Це реальна, дивовижна можливість зрозуміти себе та відкритись назустріч коханню.

Теми зустрічей:
• Стилі та ролі взаємовідносин чоловіка і жінки разом.
• Конструктивний діалог в парі. Як прийти до порозуміння.
• Баланс «давати-брати». 5 мов любові. Наповнення енергією стосунків.
• Робота з перешкодами до відносин. Емоційні та тілесні блоки.
• Сексуальність та особливості інтимного життя разом.
• Дорога до тебе. Бути разом і залишатись собою.

Ведучі: психолог, гештальт-терапевт Бірук Анжела та психолог, сексолог Лєскіна Юлія.

Група психологічної підтримки дітей

У цей важкий час, як ніколи, ми маємо подбати про емоційний стан нашого наймолодшого покоління – наших діток!

Їх психіка тендітна, їй вкрай важливі спокій та стабільність для того, щоб розвиватись і поглинати знання. А ще діти-майбутнє нашої Батьківщини та цвіт української нації.

Якщо ви бачите:
• що ваша дитина перестала спати спокійно вночі, стала просинатися від поганих сновидінь;
• здригається від звуків сирен або чує фантомні сирени;
• жаліється на м’язову слабкість, часто нервує без видимих на то підстав;
• має стабільно поганий, пригнічениий настрій, перестала посміхатися, радіти;
• малює лише страшні малюнки в темних тонах без віри в ліпший кінець історії;
• часто плаче, зривається на крик, істерики;
• має нервові тики, нав‘язливі руки;
• її не відірвати від телефону або планшету;
• відмовляється гратися, сидить тихо, перестала розмовляти, мало їсть і п’є та інші ознаки, то саме час звернути увагу і надати дитині допомогу.

Пропонуємо вам групові заняття для дітей віком від 5 до 12 років, метою яких є нормалізація психо-емоційного стану, зняття напруги, повернення до відносно спокійного життя, налагодження комунікації з членами родини, відновлення контакту з власним тілом та усвідомлення своїх потреб

Ведуча: дитячий психолог, арт-терапевт Олександра Корсун.

У багатьох людей, які ніколи не були на групі, все одно є відчуття, що вони щось про це знають. Інформація просочується крізь фільми, серіали та розповіді інших людей. Людей, які теж не бували на груповій психотерапії.

Найпоширеніший стереотип виглядає приблизно так: «усі сидять у колі та по черзі зізнаються, що алкоголіки».

Складається відчуття, що на групу треба прийти та розповісти якусь таємницю про себе. Це мабуть перше, що зупиняє людину піти за інтересом і розібратися самому – що таке групова терапія і чим вона може бути корисна?

І зараз я трохи відкрию завісу таємниці. Що ж таке групова терапія, кому і навіщо вона потрібна? А ще поділюся власними відчуттями та досвідом перебування на групах як учасника. Якщо ліньки читати – можна подивитися коротке відео нижче 🙂

Що таке психологічна група

Скажу вам по секрету, що є формати групової психотерапії не лише залежних людей. І нехай вас не лякає слово “психотерапія” – ці групи для психічно здорових людей. Вони прямо рекомендуються для будь-якої людини, яка цікавиться своїм життям та особистим розвитком. І страшно тільки на самому початку, коли нікого не знаєш, доки не познайомишся ближче. Власне, як і у житті.

Відмінність полягає у тому, що груповий простір ще й цілющий. І тут можна відточувати майстерність комунікації. Адже не таємниця, що ми розвиваємося тільки в контакті. Дізнаємося про себе поряд з іншим.

Пам’ятаю свій досвід, коли я приходила на групу і завжди було щось, чому я дивувалася. Дивувалася, скільки щирості у цьому просторі, скільки різних доль та історій, скільки почуттів та переживань. Я побачила, що не самотня у своїх проблемах! Що насправді вони притаманні іншим людям. І мене з усім цим приймають, не намагаються виправити, не повчать, не дорікають, не радять!

групова психотерапія дніпро

Але це було трохи згодом. А спочатку я сиділа з переляканими очима, дивилася на людей і думала, що все про них знаю. Відразу навішувала своє тавро: добрий, злий, жорсткий, тощо. І так доти, доки вони не починали говорити. Цієї ж секунди всі мої ілюзії та проекції розчинялися в одну мить. Я побачила, у якому фантазійному світі я живу і що реальність зовсім інша. На групі є унікальна можливість перевірити ще раз будь-який свій домисел про людину. Це дуже спрощує життя!

Як працює психологічна група

На групі є ведучий чи ведучі, кваліфіковані фахівці, які ставлять не дуже зрозумілі (поки що) питання. Але саме з тією метою, щоб краще зрозуміти вас, що з вами відбувається, що ви відчуваєте… Ми самі для себе часто зашифровані, не розуміємо хто я, чого хочу, куди мені йти… І розгадати цю загадку можна лише за підтримки середовища та соціуму.

Психологічна група – маленька модель світу.

На групах кожен учасник важливий і цінний зі своїми почуттями та переживаннями. Тут не буде критики та оцінки. Вирішуючи своє питання, ми допомагаємо іншому і навпаки.

У групі можливо все! І головне – отримати новий досвід, перші кроки до змін. У житті складно чинити по-новому, тому що ми не знаємо реакції світу у відповідь – як на це відреагують люди? А в групі створюється маленька модель світу, де можна на практиці, в режимі «тут і зараз» прямо перевірити ще раз, зробити цей крок і подивитися, як на це відреагують люди. І, як правило, нас у цьому приймають.

Групова психотерапія – це майже чари

Особисто для мене простір групової психотерапії має якесь диво. На групах кожен учасник має якісь питання. І вони дивним чином перегукуються з тим, що є у моєму житті. Завжди дивувалася, як це може так працювати простір, щоб моє питання, яке я боюся собі поставити, раптом виникає у просторі? Не секрет, що стає набагато легше, коли речі названі своїми іменами. Навіть якщо це щось неприємне.

Цінність групи в тому, що можна отримати безоцінний зворотний зв’язок і завдяки цьому можна побачити ситуацію з різних сторін, про себе та інших. Наприклад, дівчина скаржиться на настирливу матір, яка контролює кожен її крок, не слухає її і взагалі не любить. У групі завжди знаходиться учасник, який ніби стоїть з іншого боку барикади і говорить про свої переживання щодо сина чи доньки. І як правило за всім стоїть кохання.

групова терапія дніпро

Ми часто бачимо лише одну і, на нашу думку, єдину правильну позицію. Насправді завжди є інша сторона, зі своєю правдою, зі своїм болем і неможливістю. Завдяки таким взаємодіям, ми ніби «прозріваємо». І вже не так критично ставимося до близьких і не дуже близьких людей.

Перевага групи в тому, що можна отримати нові сенси та ресурс, які потрібні для руху безпосередньо поряд з іншими людьми. Ми відчуваємо себе цілісними, коли ми у гармонійних стосунках із собою та навколишнім світом. Ми не існуємо окремо один від одного. І групи, це той простір, в якому зміни реальні. Можна більше зрозуміти про себе та іншого, підвищити свою самооцінку, знайти нових друзів та однодумців, розібратися із стосунками та просто чудово провести час!

Тому психологічні групи – це для будь-якої людини, будь-якого віку та професії, для тих, хто зацікавлений у якості свого життя.

У нашому центрі проводяться: різні майстер-класи, одноденні тематичні семінари, групи з сексуальності, терапевтичні групи, лекції, програми для батьків, дітей та підлітків.

Чекаємо на вас у нашому центрі. Дізнатись докладніше про психологічні групи, які зараз проводяться!

Анжела Бирук. Психолог, гештальт-терапевт.